Hållbart, Enkelt & Långsiktigt

 

Vår historia

Allt började 2001 med en Ericsson T20

 

Nej, vi är inget vanligt IT-bolag som bara levererar IT och Telefoni, vi är ett bolag som verkligen driver utveckling mot en mer hållbar värld, för oss och våra kommande generationer och du som kund är med på den resan och skapar vår historia!

Andreas Åkervall
Grundare

Vi levererar IT och Telefoni med service i världsklass!

Vårt fokus ligger i att bli en hållbar och långsiktig partner. Vi gör alltid vårt yttersta för att förenkla er vardag när det gäller IT och Telefoni.

Kontakta oss Gör vårt Quiz

Vi gör skillnad

414,9

TON BESPARAD CO2

8298

PLANTERADE TRÄD I SAMARBETE MED PLANTMORE.COM

20

UTDELADE CERTIFIKAT SEDAN JUNI 2023

Våra
tjänster

Vi levererar tjänster och produkter, skräddarsydda efter era behov, som bidrar till en hållbar vardag. 

Kontakta oss

Elcenter_webbSG_Webbbatch2_11batch2_10batch2_9batch2_8batch2_7 2batch2_6 2batch2_3 2batch2_2 2batch2_1 2

54

Vi kämpar för hållbarhet.

Vi kämpar för kommande generationer.

Testa dina kunskaper i vårt quiz, kanske är även du en miljökämpe.

1 / 4

Hur mycket sladd vi samlade in på vårt pantasladden event med Ica city butikerna?

2 / 4

Vi lanserade nyss en ny tjänst där vi hjälper företag att rensa i deras elektronikrum, vad heter tjänsten?

3 / 4

Vad står HEL i HELkom för?

4 / 4

På HELkom har vi en krokodil som älskar att sluka sladdar, men vad heter han?

Ditt resultat är

Möt våra
superhjältar

Vi älskar människor, hos oss får du alltid en personlig kontakt och vi

hjälper er hela vägen!

Ställ en fråga

_73A9559-min

Emelie Apell

Inköp & Backoffice

033-20 90 78

emelie@helkom.se

_73A9502-min

Andreas Åkervall

VD / Säljare

033-20 90 72

andreas@helkom.se

_73A9786

Magnus Apell

Säljare

033-20 90 76

magnus@helkom.se

_73A9736-min

Pontus Timonen

Säljare

033-348 61 01

pontus@helkom.se

_73A9705-min

Arvid Jensen

IT-Tekniker

033-20 90 75

arvid@helkom.se

_73A9649-min

Daniel Amby

IT-Tekniker

033-784 64 50

daniel@helkom.se

_73A9612-min

Jörgen Thornander

IT-Tekniker

033-20 90 74

jorgen@helkom.se

_73A7682_V1-min

Angelica Nielsen

Affärsutvecklare

033-20 90 79

angelica@helkom.se

_73A7656_V1-min

Jonas Livered

Affärsutvecklare IT

033-784 64 52

jonas@helkom.se